BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 2393340
*
nr 239 3340
Ljusstakar
1 par, Röd Rubin, Arthur Percy och Eugen Trost, Gefle
Utrop:
100 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 maj 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle ljusstakar ljusstake röd rubin
-
3249 Altarljusstakar
Ett par, mässing. Höjd: 77 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:42
-
3345 Appliquer
ett par, Skultuna, Pierre Forsell (1925-2004), Sve..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:10
-
3162 Kandelaber
metall, "Quist". Höjd: 49 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:19
-
3455 Kandelabrar
ett par, Nyrokoko. Höjd: 50 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:58
-
3299 Kandelabrar
Ett par, Sent 1800-tal, prismor. Höjd: 51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:21
-
3242 Ljuslyktor
2+ 2 st, Orrefors, Carat. Diameter: 9-12 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:37
*
Ljusstakar
nr 239 3340
Ljusstakar
1 par, Röd Rubin, Arthur Percy och Eugen Trost, Gefle
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 maj 2003 |
- Budhistorik
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle ljusstakar ljusstake röd rubin
-
3249 Altarljusstakar
Ett par, mässing. Höjd: 77 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:42 -
3345 Appliquer
ett par, Skultuna, Pierre Forsell (1925-2004), Sve..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:10 -
3162 Kandelaber
metall, "Quist". Höjd: 49 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:19
-
3455 Kandelabrar
ett par, Nyrokoko. Höjd: 50 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:58 -
3299 Kandelabrar
Ett par, Sent 1800-tal, prismor. Höjd: 51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:21 -
3242 Ljuslyktor
2+ 2 st, Orrefors, Carat. Diameter: 9-12 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:37